Estetika

Trajtimet anti-aging për Fytyrën e Trupin

Longevity: Trajtime inovative për të rinuar dhe rigjallëruar lëkurën për vetëm 30 min. Kombinimi i Longevity Complex dhe i teknikës së masazheve Kabat, lejon të rinovohen, forcohen dhe ripozicionohen indet e lëkures për një fytyrë dhe trup që duken menjëherë më të reja dhe të shëndetshme.

 • Skin Regimen Face: Rigjallërues dhe rinovues. Kohëzgjatja: 30 min.
 • Skin Regimen Body: Rigjallërues dhe hollues për të ulur perimetrin falë veprimit hollues që ofron. Kohëzgjatja: 30 min.
 • Skin Regimen Face & Body: Rigjallërues, rinues dhe shërben për të ulur perimetrin prej veprimit hollues që ofron. Kohëzgjatja: 60 min
 • Lifting & Anti-aging: Lëkura bëhet menjëherë më e tendosur, e mbushur dhe gjithashtu e tonifikuar falë njërit prej trajtimeve tona anti-aging të fytyrës. Teknologjia eksluzive Archi-lift e kombinuar me masazhin Active Lift stimulon në mënyre efikase rigjallërimin e qelizave, rikthen plotësine e lëkures dhe rithekson volumin e fytyrës.
 • Sublime Skin Double Peel: Stimulon rigjallërimin e qelizave dhe iluminon fytyrën, qafën dhe dekoltenë. Efikasiteti që përfitohet nga ky trajtim vjen falë efektit peeling të dyfishtë të kombinuar me vitaminën C. Kohëzgjatja: 45 min.
 • Sublime Skin Immediate Lift: Lifting dhe anti-aging për fytyrën dhe qafën. I kombinuar me masazhin specifik të specific Comfort Zone, Active Lift Massage i rikthen plotësinë lëkurës dhe rithekson volumin e fytyrës. Veprimi i tij specifik dhe efikas arrihet falë maskës së veçantë dhe inovative bifazike peel-off. Kohëzgjatja: 60 min.
 • Sublime Skin Deluxe Lift: Veprim mjaft intensiv i kombinuar me masazhin eksluziv Active Lift Massage, që stimulon rigjallërimin e qelizave, i rikthen plotësinë lëkurës dhe rithekson volumin e fytyrës. Efikasiteti i trajtimit vjen nga kombinimi i peeling të dyfishtë i kombinuar me vitaminën C dhe maskën peel-off bifazike. Kohëzgjatja: 75 min.
 • Action Sublime: Lëkura bëhet më elastike dhe veprim intensiv anti aging. Kohëzgjatja: 60 min.

Jetë e re, mama e re

Trajtim ideal për gratë shtatzëna dhe pas shtatzanisë falë veprimeve elastizuese dhe ushqyese të produkteve me përbërës aktivë. Një trajtim që përmirëson qarkullimin, ul fryrjet e këmbëve dhe kaviljeve, ushqen thellësisht lëkurën në mënyrë që të mbetet e butë gjatë 9 muajve, duke parandaluar çarjet e lëkurës. Pas lindjes për të riekulibruar dhe për të ndihmuar trupin të kthehet në gjendjen normale.

Kohëzgjatja: 60 min.

Trajtime të veçanta

 • Body Strategist Bust – Trajtim tonifikues që i jep elasticitet zonave delikate të bustit. Ushqen dhe hidraton, duke siguruar që lëkura të jetë e butë dhe elastike, në të njejtën kohë duke parandaluar smaliaturat dhe duke përmirësuar pamjen e atyre ekzistente. 45 min
 • Trajtimi i Syve – Maskë hidratuese për sytë e lodhur e të rënduar. Veprim anti-age, zbeh rrathët e zinj dhe fryrjet në zonën delikate rreth konturit të syve.

Zgjidhje Specifike

Face Expert: Duke shfrytëzuar fuqinë e përbërësve aktivë me origjinë natyrale dhe masazhi i fytyrës comfort. Këto trajtime të fytyrës risjellin ekuilibrin e shtresës së mesme të lëkurës të përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës.

 • Active Pureness: Pastrim i thellë. Kohëzgjatja: 45-60 min.
 • Hydramemory: Hidratim intensiv. Kohëzgjatja: 45-60 min.
 • Skin Resonance: Trajtim zbutës e ushqyes. Kohëzgjatja: 45-60 min.
 • Recover Touch: Mjekim antioksidant. Kohëzgjatja: 45-60 min.
 • Absolute Pearl: Zbardhues dhe shkelqyese. Kohëzgjatja: 45-60 min.
 • Glorious Skin: Tonifikuese dhe e bën lëkurën kompakte. Kohëzgjatja: 45-60 min.
 • Chrono Reverser: Rinovuese dhe stimulon ripërtëritjen e lëkurës. Kohëzgjatja: 45-60 min.

Organike: Trajtime për fytyrën dhe trupin, plotësisht organike dhe të çertifikuara për të ofruar ushqyerje intensive të lëkurës, së bashku me një veprim anti-age, ideale për lëkura të thata dhe të ndjeshme. Masazhi i veçantë realizon një oksigjenim të thellë me produkte që janë prodhuar me energji të rinovueshme.

 • Sacred Nature Face: Ushqyese dhe tonifikuese. Kohëzgjatja: 45 min.
 • Sacred Nature Body: Rinovuese dhe ushqyese. Kohëzgjatja: 45 min.
 • Sacred Nature Face and Body: Rinovues, ushqyes dhe tonifikues. Kohëzgjatja: 75 min.

Trupi: Trajtime të cilat janë krijuar për të rimodeluar e për të theksuar trupin. Duke shfrytëzuar fuqinë e përbërësve me origjinë natyrale dhe marine, dhe duke kombinuar me strukturat të një teknologjie të lartë e gjithashtu me teknikat efikase të masazhit, arrihet të ritheksohet pamja e celulitit, edhe atij më rezistent.

 • Rimodelues – Trajtim intensiv specifik për celulitin rezistent .Veprimi termohigjenik stimulon mikroqarkullimin. Kohëzgjatja: 60 min.
 • Body Strategist Tone – Trajtim ekstremisht tonifikues, dhuron elasticitet dhe rigjallëron hidratimin e lëkurës, duke e lënë të butë, të mëndafshtë dhe kompakte. Ideal për të gjithë! Një eksperiencë sensacionale dhe një trajtim ideal për të pasur lëkuren më të butë dhe elastike. Ideale për lëkurat e thata dhe të paushqyera, edhe si trajtim pas diellit. Efikasitet i sigurt edhe gjatë shtatzanisë. Kohëzgjatja: 60 min.
 • Mud Therapy (Terapia me Baltë) – Trajtim intensiv detoksifikues për të ngritur metabolizmin e turpit, duke arritur një pastrim të thelllë përveç një efekti dobësues. Specifikisht për celulitin rezistent dhe për lëkura që duhet të auto-oksidohen. Kohëzgjatja: 60 min.
 • Balta për Spa (grottagiusti) – Një trajtim me maskë për trupin që ngroh muskujt, rimineralizon dhe pastron. Baltë thellësisht detoksifikuese për trupin dhe trajtimin terapeutik, termohigjenik për artikulimin e muskujve. Stimulon flukset e energjisë dhe i jep një sensacion terapeutik relaksues, komfort dhe plot jetë. Kohëzgjatja: 60 min.
 • Terapia me Alga – Trajtim që përzien forcën e algave dhe të përbërësve aktivë specifikë për të bërë kontrastin e celulitit duke i dhënë energji, përshpejtuar metabolizmin dhe duke bërë lëkurën të tonifikuar e duke rimodeluar trupin. Kohëzgjatja: 60 min.
 • Body Resource Trajtim anticelulit me aktive e aromaterapi me një maskë trupi që i dhuron elasticitet, freski dhe e bën lëkurën më kompakte. Përmirëson qarkullimin dhe stimulon metabolizmin. Kohëzgjatja: 60 min.

Trajtime për meshkujt

 • Target Solution: Pastrim i thellë. Kohëzgjatja: 45-60 min.
 • Hydra Performance: Hidratim intensiv. Kohëzgjatja: 45-60 min.
 • Anti-age Performance: Rinovues, ushqyes dhe anti-age. Kohëzgjatja: 45-60 min.

Duart dhe Këmbët

Trajtime për Duart

 • Hand Specialist: ushqyes dhe rinovues për lëkurën e duarve
 • Smalto
 • Manikyr
 • Manikyr Gel

Trajtime për Këmbët

 • Foot Specialist: lehtëson dhe ushqen lëkurën e këmbëve
 • Foot Specialist Peel: për lëkurë të thatë dhe kallot
 • Pedikyr

Depilimet Soft Sense

Një teknikë e depilimit shumë efikase por në të njejtën kohë delikate, e cila përdor dyllë të një cilësie të lartë me përbërës aktivë të avancuar për të ngadalësuar rritjen e qimeve dhe për të ndihmuar që lëkura të qëndrojë shumë e butë për një kohë të gjatë.

Ritualet e Spa

Një sinergji e çmuar, me aroma delikate që ofrohen nga fuqia e prekjes për një eksperience unike, për një relaks të thellë të trupit dhe mendjes. Kohëzgjatja: 90 min.

Një masazh eksfoliant dhe rinovues për një lëkurë që mbetet e butë dhe e mëndafshtë, i cili pasurohet nga një përzgjedhje vajrash esenciale që garantojnë ushqyerje dhe shkëlqim për lëkurën. Një kompletim ideal për masazhin Aromasoul. Kohëzgjatja: 45 min.

Një masazh unik që do t’ju bëjë të udhëtoni në 4 botë të ndryshme: orientin ekzotik, Mesdheun e nxehtë, botën e gjallë të Indisë, dhe kultura antike e tribusë së shkretëtirës, për t’ju bërë që të përjetoni një eksperiencë të plotë të ndjesive. Kohëzgjatja: 60 min.

Një trajtim thellësisht qetësues dhe relaksues i cili rezulton në një veprim detoksifikues, relaksues falë përdorimit të gurëve të nxehtë dhe vajrave esenciale terapeutike. Kontraston dhimbjet muskulare, shton metabolizmin dhe relakson lëkurën. Kohëzgjatja: 60-90 min.

Trajtim aromaterapeutik që përshtat një veprim të thellë hidratues dhe osksigjenues dhe një teknike relaksuese e frymëzuar nga grekët e lashtë. Kohëzgjatja: 45 min.

Kujdesuni për kurrizin dhe qafën tuaj falë një masazhi relaksues për këtë pjesë mjaft delikate. E gjithë energjia fokusohet në këtë zonë dhe i gjithë trajtimi rezulton në një lehtësim dhe qetësi muskulare. Kohëzgjatja: 30 min.

Masazh riekuilibrues dhe shumë ushqyes me kohëzgjatje 60 min.

Rezervoni vizitën tuaj online