So Divine – Krem Pastrues Hidratues

Pastrues kremoz për të gjitha llojet e makeup-it.

Pastrues kremoz për të gjitha llojet e makeup-it. So Divine është krem pa vajra minerale i cili pastron papastërtitë dhe të gjitha llojet e makeup-it, përfshirë edhe ato kundër ujit. Jo-komedogjenik (nuk lejon krijimin e pikave të zeza) dhe i testuar dermatologjikisht mbi lëkurë të ndjeshme, So Divine qetëson dhe rehaton lëkurën e thatë dhe delikate dhe e bën atë të butë dhe të kadiftë në prekje. Ai rrit butësinë dhe elasticitetin e lëkurës në sajë të formulës së tij me përmbajtje të lartë përbërësish aktivë hidratues, qetësues, zbutës dhe rigjenerues. I aplikuar në fytyrë me majat e gishtave, ai mund të masazhohet mbi lëkurë për të relaksuar tiparet dhe për të ndihmuar fytyrën për të përfituar nga përbërësit aktivë të formulës.